• Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.
  • Oyun Hesabınızın güvenliği ile ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
    Detaylar için buraya tıklayınız.
  • Hesabınız güvende mi, şifreniz güvende mi?
    Hesap güvenliğiniz için güçlü şifre !
  • FoE İletişim Kurallarımızla ilgili bilgilendirmeyi okudunuz mu?
  • Etkinlik Bültenlerini alamıyor musunuz?
    Lütfen buraya tıklayarak neleri kontrol etmeniz gerektiğini inceleyin.

Devasa Binalar

• Konuyu başlatan Glabella
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser31543

Guest
kollezyum.JPG

Gel de çık işin içinden. Bunların ticareti de tutmazsa hangi moralle oyun oynanır?!!!

DeletedUser31543

Guest
Ve işte ticaretin sonucu, ikinci resimde...
bütün 2'ler sol üst köşedeki boş yere deng deldi. Bu sefer orası iki oldu. Bunları kaç günde topladım acaba!!!kollezyum2.JPG

DeletedUser42

Guest
Şanssız ticaret, mutluluğu yüksek tutun ve öyle ticarete girmeyi deneyin. ;) (öyle söylentiler var)

DeletedUser32133

Guest
Lonca hazinesinde bulunan ürünleri kullanabiliyormuyuz?

itsme

Well-Known Member
Arkadaşlar bu ürün üreten devasalar bulunduğumuz çağın ürününü üretmiyor mu? Postmoderndeyim ama hep sanayi çağı üretiyorlar. bende mi problem var, yoksa doğrusu bu mu?

DeletedUser

Guest
Modern çağla birlikte şehrimizde bulunan devasa binalar o çağın ürününü değil,o çağda ki üretim binasının ham maddesini vermeye başladılar..

Postmodern Çağda devasa binalar Sanayi çağı ürünü verir.
Aşağıda sanayi çağı ürünlerinin hangi post modern ürünü üretmek için kullanabildiğini yazdım..

Çelik üretmek için Kök
Yarı İletken üretmek için Kauçuk
Endüstriyel Filtre üretmek için Dokuma
Yenilenebilen Kaynak üretmek için Gübre
Genetik veri üretebilmek için Balina Yağı ürünü kullanılır.

DeletedUser32238

Guest
Merhabalar.Yaklaşık altı aydır oynamaktayım ve elimden geldiği sıklıkta cila ve motive yapıyorum ancak bir tane bile devasa bina özlitlerini tamamlayamadım son üç aydır zeusa ağırlık verdim cilalamadığım tunç devri binası kalmadı ama halen tamamlayamadım yanlış yaptığım bir yermi var inceleyip beni aydınlatırsanız sevinirim zira artık sıkmaya başladı...

DeletedUser

Guest
Merhabalar.Yaklaşık altı aydır oynamaktayım ve elimden geldiği sıklıkta cila ve motive yapıyorum ancak bir tane bile devasa bina özlitlerini tamamlayamadım son üç aydır zeusa ağırlık verdim cilalamadığım tunç devri binası kalmadı ama halen tamamlayamadım yanlış yaptığım bir yermi var inceleyip beni aydınlatırsanız sevinirim zira artık sıkmaya başladı...

arkadaşının zeus binasına forge atmayı dene
senin yanlış yaptığın bi şey yok
ozalit biraz zor bulunuyor
bol bol cila - motive ve yağma gerekiyor
görevlerden de çıkabilir onlara da özen göster

DeletedUser31091

Guest
Yeni başlayan arkadaşlar tekrarlayan görevlerle belirli çağlarda belirli binalar sayesinde günde 20-35 arası görev yaparak günde 1-5 özalit şansınıza göre kazanabilirsiniz.

Tunç Devri Nalbant binası bu görevler için son derece uygundur 2 adet 1 günlük üretimi yapılarak her 2 tanede bir bu görevi almak suretiyle görevleri yapabilirsiniz. günde 20 görev kapasitesine ulaşabilirsiniz.
Ne kazandırır bu görev ;

çağ bitimine kadar 2 defa 20 lik elmas çıkar 2 defa çıktıkdan sonra dahada çıkmaz. uzun bir süre ...
madalya
altın
erzak
ürün
orta boy fp
ve bulunduğunuz çağa kdar olan özalitlerden razgele tunç devri olduğu için ya zeus yada babil çıkar .

Bu görev sınıfı için en uygun çağ zirve ve sömürge dönemi, bu iki çağda simyager ve saatçi binaları 3x2 boyutunda olup şehrinize 40 50 60 nekadar sığdırabilirseniz okadar sığdırıp her 2 tanesi için bir ödül kazanırsınız ve ortalama günlük 25-35 görev hatta daha fazlası yapabilirsiniz.

Kazanacağınız ödüller ;
zirve dönem Simyacı ile yapıyorsanız ; st marks, nore dame ( kurulması önerilmez ) , ayasofya , aachen, kolezyum ( kurulması önerilmez ), iskenderiye feneri, zeus, babil özalitlerinden birini kazanırsınız...

Sömürge Dönemi saatçi ile yaparsanız ; yukardakilere ilaveten dresden, deal kalesi, castel ve basil katedrali özalitleri çıkma şansı var.

bu özalitler dışında ürün, madalya, altın, erzak ve orta boy fp kazanırsınız.

Oyunda eğer hiç devasanız yoksa sömürge dönemini iyi değerlendirin bu görevler sanayi çağından itibaren artık pek karlı olmuyor. 2 adet 1 günlük üretim isterken sanayide 4 e ileri çağ ve üzerinde 5 e çıkıyor birde büyüyen bina boyutlarını eklerseniz bu görevler artık yapılmıyor ve getirisi çok olmuyor.

Sömürge dönemindeki 3x2 erzak binalarını kullanarak mümkün olan ençok görev sayısına ulaşın. Oyunda zirve dönemi ve sömürge dönemi kilit çağlar iyi değerlendirin.

Saygı ve sevgilerimle ...
iyi oyunlar ...

DeletedUser34435

Guest
son ozaliti bulmak bu kadar mi zor olur
alcatraz, zeus, iskenderiye... son ozalitler 25-30 arti ozalitten sonra ve bir o kadar ticaretten sonra geliyor,
cok sacma
80-100 fp yatiriyorum eksik ozaliti bulmak icin 3-4 ozalit garantiliyorum hepsi bendekilerden geliyor
hem de bir iki kere degil, eksik olanin disindakiler 2 ser 3 er ozalit oldu hatta biri 4 ozalit oldu ama eksik olan yine yok
bu kadari da cok sacma
para harcatmaya zorluyor sanki oyun
bu ozelliginden dolayi oyundan o kadar sogudum ki birakma asamasina geldim
alcatraza asla sevinemedim
sanirim 40 deneeden ve 3 hafta ugrastiktan sonra geldi eksik ozalit
ayasofya da ayni hemen hemende
yazik
iki 3 takim ozalitim gitti
eger boyle devam ederse her an geriye donmemek uzere oyunu birakabilirim
mesela su an st marks bir haftayi gecti 4-5 tane cift ozalitim var eksik olan gelmiyor 3 ozalit de garanti sanirim yine gelmez, gelmezse sasirmayacagim

DeletedUser29654

Guest
son ozaliti bulmak bu kadar mi zor olur
alcatraz, zeus, iskenderiye... son ozalitler 25-30 arti ozalitten sonra ve bir o kadar ticaretten sonra geliyor,
cok sacma
80-100 fp yatiriyorum eksik ozaliti bulmak icin 3-4 ozalit garantiliyorum hepsi bendekilerden geliyor
hem de bir iki kere degil, eksik olanin disindakiler 2 ser 3 er ozalit oldu hatta biri 4 ozalit oldu ama eksik olan yine yok
bu kadari da cok sacma
para harcatmaya zorluyor sanki oyun
bu ozelliginden dolayi oyundan o kadar sogudum ki birakma asamasina geldim
alcatraza asla sevinemedim
sanirim 40 deneeden ve 3 hafta ugrastiktan sonra geldi eksik ozalit
ayasofya da ayni hemen hemende
yazik
iki 3 takim ozalitim gitti
eger boyle devam ederse her an geriye donmemek uzere oyunu birakabilirim
mesela su an st marks bir haftayi gecti 4-5 tane cift ozalitim var eksik olan gelmiyor 3 ozalit de garanti sanirim yine gelmez, gelmezse sasirmayacagim
Bekleyince gelmiyor bekleme :)

DeletedUser35860

Guest
Merhaba,
Benim sorumda devasa binalarıma yardım yapmasını istemediğim kişileri engellememim bir yolu var mı yok mu?

DeletedUser35299

Guest
Merhaba,
Benim sorumda devasa binalarıma yardım yapmasını istemediğim kişileri engellememim bir yolu var mı yok mu?

Değerli oyuncumuz mevcut sistemde engelleme için bir eklenti yok fakat devasa binanın ulaşımını (yollar ile bağlantısını) keserek bunu sağlayabilirsiniz.

DeletedUser35860

Guest
Değerli oyuncumuz mevcut sistemde engelleme için bir eklenti yok fakat devasa binanın ulaşımını (yollar ile bağlantısını) keserek bunu sağlayabilirsiniz.
Buda devasa binaların getirilerinden feragat etmek ve ayrıca kendi ya da istediğim arkadaşlarımın çabasıyla bina mı geliştirememek manasına geliyor ki bu durumda binanın varlığını sorgular pozisyona geliyoruz. Bence yönetim olarak devasa bina yardımlarında reddetme ve engelleme gibi özelliklerin eklenmesi hususunda çalışmalar yapmanız gerektiği kanaatindeyim. İlginiz için teşekkürler.

DeletedUser36552

Guest
Devasa Binalar ile ilgili sorularınızı bu başlık altında sorabilirsiniz.
Benim devasa binalarım aktif olmuyor sadece belli saatlerde aktif oluyor sonra siliniyor artışlar bölümünden neden böyle oluyor anlamadım bı bilginiz varsa cevap verirseniz sevinirim